2010. augusztus 2., hétfő

Szétszórt szövegek egy lehetséges közös helye

Fb_page

 

Vida Ági honlapja nagyon inspiráló, most például Eszter kérdése gondolkodtatott el. Ő a következőre kíváncsi: „hogyan is induljak el, ha saját domain nevet szeretnék, saját weboldalt. Vannak blogjaim, weboldalaim, de egységesíteni szeretném, egy url cím alá. A bloggeren van blogom, és évi 10 dolcsi a saját domain név. Nem igazán értek még hozzá, talán helyesebb lenne egy weboldalon előfizetni, és ott kérni saját domain nevet?”

Sokan – köztük én is – küszködnek azzal a problémával, hogy írásaik széttartóak. Többféle témában tudnak és szeretnek megszólalni, ezekhez pedig külön-külön blogot rendelnek. Általában egy blogger pályafutása nem az önálló domainnév megszerzésével indul, sokkal jellemzőbb, hogy egy ingyenes blogfarmon kezd publikálni (freeblog.hu, blog.hu, blogter.hu, blogger.com, posterous.com, etc.).

Bár nekem van domainnevem – webhostinggal foglalkozó nagyon jó barátom karácsonyi ajándéka volt –, annak, aki nem akar a karbantartásért és a hostingért fizetni, lehetséges megoldás lehet egy fészbúk oldal létrehozása.

Itt egyetlen személyiség köré csoportosíthatóak a különböző oldalak, lett légyenek azok bármilyen tárhelyen. RSS-csatornájuk egyenként behúzható az oldalra, a twitterfeeddel az is szabályozható, milyen időközönként kerül a friss tartalom az oldalra. A fészbúk oldalra meghívhatjuk barátainkat, ismerőseinket, 25 követő után pedig egyedi URL-t választhatunk a facebook.com tartományon belül, amely SEO-barát megoldás. Összeköthető ez az oldal a twitterrel is, így ezzel a lehetőséggel is gazdagodik online jelenlétünk gyűjtőhelye.

Az sem elhanyagolható szempont, hogy a fészbúkon nem az oldal gazdájának dolga a karbantartás, a rendszeres frissítés, a blogmotorral való bíbelődés – csak a tartalmak közreadásával kell foglalkoznia.

 

Ez vicc :)

Image001

A TÁRSADALOMBIZTOSÍTÁSI DOLGOZÓK SZAKSZERVEZETÉNEK (TBDSZ)

            TILTAKOZÁSA

                                                                                

Tiltakozunk az ellen, hogy minket, a társadalombiztosításban dolgozó kormánytisztviselőinket, korábban köztisztviselőinket konkrét bizonyítékok nélkül tisztességtelennek és hatalmaskodónak tituláljanak!  

A társadalombiztosítás a biztosítottak életében születéstől lényegében a halálig bezárólag jelen van.

Hiszen születéskor adják ki a TAJ kártyát, a biztosított szülésekor a terhességi-gyermekágyi segélyt, majd gyermekgondozási díjat, betegség miatt a táppénzt, a gyermek betegsége esetén gyermekápolási táppénzt, baleset esetén pedig baleseti táppénzt folyósítanak, az egészségügyi szolgáltatókkal kapcsolatot tartanak, stb.

Kormánytisztviselőink állapítják meg a nyugdíjakat öregség, rokkantság, baleseti rokkantság esetére, vagy valamelyik elhunyt hozzátartozó jogán, és az egészségkárosodott személyek szociális járadékait is.

Ezek a tisztviselők nem munkahelyre járnak be dolgozni. Ők hivatást gyakorolnak, szigorú szabályok szerint végzik munkájukat. A törvényekben, jogszabályokban, utasításokban, informatikai leírásokban megfogalmazott „irányítást” feltétel nélkül végre kell hajtani.  Nagyon fontos, hogy nem a tisztviselő találja ki, mit hogyan kell végrehajtani, hanem azt a fentiekben említett „parancsok” határozzák meg.

Sértőnek és egyben felháborítónak tartjuk, hogy Magyarország miniszterelnöke 2010. július 07-én, a Lehet Más a Politika országgyűlési képviselőcsoportjával történt tárgyalását követően tartott sajtótájékoztatón a Nemzeti Együttműködés Nyilatkozatának kormányhivatalokban történő kifüggesztésével kapcsolatban azt mondta: „Nincs lopás, nincs hatalmaskodás, nincs többé olyan, hogy az állampolgárt nem segítségre szoruló ügyfélnek tekintjük, hanem alávetettnek. Ezeknek mind vége van. Én még egyszer mondom, ragaszkodom ahhoz, hogy ezt nap mint nap, akár minden magyar állami alkalmazott lássa.”

Elfogadhatatlannak tartjuk az utóbbi időben a köztisztviselőinkkel kapcsolatban megjelent és elhangzott véleményeket, a bebetonozott állásról, a jó fizetésről, arról, hogy az ügyfelekkel szemben lekezelőek, hogy csalás és lopás van a "házuk táján".

Az is sértő, hogy azok a tisztviselők, akiknek a mindennapi munkája az állampolgárok mindennapjaival szoros kapcsolatban vannak, ilyeneket kénytelenek hallgatni, tudva azt, hogy a sajtóhírek nem róluk szólnak, de ők is közszolgák és azokkal azonosítják őket, akikről a hírek szólnak, mikor az ügyfelek bántó megjegyzései hallatán is türelmesen, mosolyogva, az ügyfelet segítve ügyeinek intézésében állnak helyt nap mint nap.

Ezen tisztviselőknek vagyonnyilatkozatot kell tenniük, további jogviszonyt csak engedéllyel létesíthetnek, és csak olyant, ami a munkájukkal nem összeférhetetlen. Munkahelyen és azon kívül olyan magatartást kell tanúsítaniuk, amely méltó a kormánytisztviselőhöz. Szabad véleménynyilvánítási lehetőségük nincs, pártpolitika mentesen, részrehajlás nélkül kell munkájukat végezni, 2003. évi bérszínvonalon. Ezért az „igen jó” fizetésért hallgathatják a róluk szóló lejárató kampányt és annak következményeit, kezdve a mérhetetlen mennyiségű jutalmakról, a lopásról, az ügyfelek alávetettségéről, egészen a hozzá nem értő munkavégzésig.

A Kormánytisztviselői törvény bevezetésével már azt a védelmet sem biztosítja számukra az állam, hogy indoklás nélkül ne lehessen felmenteni őket állásukból.

Tiltakozunk, mert e több tízezres, becsületesen dolgozó társadalmi réteg az őket alkalmazó állam védelmére nem számíthat most már, csak a szakszervezetekére.

 

Budapest. 2010. július l6.          

                                                                                                                      TBDSZ

Áll Kézdi szék kapuja Szegeden a Vértónál

Kaptam. Vicces…

Július 27-én reggel Szegedre, a Vértóhoz megérkezett Székelyföldről, Gelencéről az első székely kapu, a Kézdi széki.
Délben már fel is volt állítva. A tízemeletes tömbházak lakói csodájára jártak. Sokan sírtak a gyönyörűségtől.

A Magyarok Világszövetsége kezdeményezésére a Székelyföld egy sor székely kapu állításával tiszteleg a szegedi Vértónál felavatott Székely Himnusz emlékmű előtt.
A Vértó melletti dombra vezető sétányra minden székely szék állít egy székely kaput. A nyolc székely kapu felavatása és megáldása augusztus 14-én, szombaton 16 órakor lesz, az I. Székely – Magyar Világtalálkozó keretében.

Image001

Kézdi szék székely kapuját állítják Szegeden a Vértónál. Kapuállító: Kézdi szék székely népe. Adományozó: Hegedűs Ferenc vállalkozó
A képen előtérben Both László gelencei fafaragó, a kapu készítője és Apró Juhász János, az I. Székely – Magyar Világtalálkozó főszervezője (jobb oldalon).

MVSZ Sajtószolgálat

7006/100727